Четвер, 25 квітня, 2024
Головне меню
 

МІЖНАРОДНІ ПРОЕКТИ > СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ

Час відкриття Америки для Колумба був у 1492 р. Спеціалізована школа № 155 м. Києва "відкрила США" у 1986 році. Ламаючи стереотипи і застереження часів "застою" СШ 155 розгорнула активну діяльність у рамках руху Народної Дипломатії. Вчителі, інженери, юристи, бізнесмени "Середньої Америки" знайомились і спілкувались з учнями, та їх сім’ями у школі та вдома. Проекти зі школами США "Друзі по Переписці", Діти – лідери "Жирафи", спільне патрулювання Києва з поліцейськими Сан-Хосе, США, Каліфорнія та м. Києва (проект СШ 155) та інші залучали до міжнародної діяльності сотні учнів СШ 155 та дорослих і дітей США.

Ініціатори перших проектів між СШ № 155 та США – Шарон Теннісон, Георгій Костильов та Лінда Кутюр.

Саме із американською школою Грін Філзд Арізона, США (директор Фінеас Андерсон) був ініційований перший в історії країн унікальний недержавний обмін учнями та вчителями. Сміливість та масштабність проекту на той час були безпрецедентними і заклали підвалини системі недержавних обмінів учнями для багатьох інших шкіл.

1986 рік – перші неофіційні візити американців до СШ 155.

Вперше вчителі із США проводять уроки у СШ № 155.

1987 рік – СШ 155 ініціює та організовує візит до Києва групи поліцейських з м. Сан Хосе (Каліфорнія, США). Учні СШ 155 разом з українськими міліціонерами та американськими поліцейськими проводять унікальне спільне патрулювання вулиць міста Києва.  

Cпільне патрулювання Українських та американських поліцейських – ініціатива СШ 155.

1987–1988 роки – Учні – лідери СШ 155 та кращих шкіл лідерських програм для школярів США організують спільний регіональний проект "Жирафа". У школярів – лідерів з України, СШ 155 та США є багато спільних інтересів.  

Проект Жирафи (Жирафи, це люди, які бачать вище і далі аніж інші і хочуть зробити цей світ кращим).

1988–1989 рік – СШ 155 разом із американськими партнерами організовує глобальний проект "Друзі по переписці" та "Друзі по переписці на день народження". Для Українських (на тоді – радянських) та американських школярів.  

1988 – 1989 роки – Вперше в історії двох країн у рамках програми США "Знайомство з середньою Америкою", вчителі СШ 155 подорожують Сполученими Штатами Америки з півдня на північ і вивчають систему освіти, культуру та побут Америки.

Вчителі СШ 155 знайомляться із "Середньою Америкою".

1988 рік – Вперше у історії українських шкіл (а на той час і у Радянському Союзі) СШ № 155 за власною ініціативою приймає американського директора для обговорення майбутніх проектів.

Фінеас Андерсон, директор школи Грін Філдз, Тусон, Арізона серед учнів СШ 155.

1989–1994 роки – Вперше в історії тодішнього Радянського Союзу спеціалізована школа № 155 без узгодження із Москвою проводить недержавний обмін учнями із школою Грін Філдз м. Тусон, Арізона, США. Більш ніж на п'ять років обмін учнями та вчителями СШ 155, Україна – Грін Філдз, США залишався унікальним недержавним проектом.

Учні школи Грін Філдз, Тусон, Арізона та СШ 155 – на параді-карнавлі у Тусоні. Девіз – впізнайте, Хто є хто!

1989 рік – Перший офіційний прийом учнів України (і на той час СРСР) у Конгресі США.

Учні СШ 155 у конгресі США.

1989 рік – Учні СШ № 155 були першою групою із бувшого Радянського Союзу, яка відвідала Національний Парк США Гранд Каньйон.

Учні СШ № 155 у Національному Парку США Гранд Каньйон.
Пам'ятний лист учням СШ 155 на честь візиту у Національний Парк США Гранд Каньйон.

1989 рік – Вперше учні України (і на той час СРСР ) приймаються у сім’ях конгресменів США. Сім’ї сенаторів США – Костмайєри, Гори (Альберт Гор – віце-президент США) приймають у себе вдома учнів СШ 155.

Костмайєри з ученицею СШ 155.

1989 рік – Перший офіційний прийом учнів України (і на той час СРСР) в Організації Об’єднаних Націй.

Делегація учнів СШ 155 та школи Грін Філдз, Тусон – у залі засідань ООН.

1990 рік – Директор СШ 155 та школи Грін Філдз зустрічаються з міністром середньої освіти США і обговорюють шляхи покращення системи взаємного співробітництва шкіл США та України (на той час СРСР).

Зустріч з міністром освіти США.

1990 рік – Сенатор США Пан Де Кончіні проводить спеціальну зустріч з учнями СШ 155 та Школи Грін Філдз, Арізона під час виконання місії з контролю виконання Гельсінських угод.

Сенатор США Пан Де Кончіні, під час виконання місії з контролю виконання Гельсінських угод.

1991 рік – Перша в історії України (і не тільки…) двостороння міжнародна учнівська конференція з проблем екології. Організатори – школа Грінфілдз, США та СШ № 155, Україна; із залученням Інституту World Watch, США та Верховної Ради України.

Двостороння міжнародна учнівська конференція з проблем екології.

1991 – Конгресмен США від штату Арізона Пан Юдол зустрічається з учнями СШ № 155 у своєму офісі у Вашінгтоні.

Конгресмен США від штату Арізона Пан Юдол з учнями СШ № 155 у своєму офісі у Вашінгтоні.

1990–1994 СШ 155 розповсюджує свій досвід обмінних недержавних програм в Україні і залучає до програми більш ніж десяток шкіл Украни і координує найбільший недержавний обмін учнями між школами графства Балтимор (США) та Києва (Україна).

Партнер Пітер Сугат серед українських учнів.

1991 рік – Візит Роберта Персіко, директора офісу з обміну громадянами Державного Департаменту США до нашої школи мав особливе значення – за словами самого пана Персіко, йому самому захотілось подивитись, що це за школа, у якій навчають так багато переможців програми Конгресу США "Майбутні лідери".

Візит Роберта Персіко, директора офісу з обміну громадянами Державного Департаменту США до нашої школи.

1992 рік – адміністрація СШ № 155 вивчає і бере участь у створення програми освіти талановитих і обдарованих графства Піма у штаті Арізона, США.

1994 рік – СШ 155 отримує Подяку Відділу Освіти графства Балтімор, США за організацію і участь у наймасштабнішому в історії країн обміні учнів України та США.

1994 рік – Вчителі СШ 155 вивчають систему освіти Талановитих і Обдарованих дітей у США – Університет Дж. Гопкінса, Балтимор.

1999 рік – Президент США Біл Клінтон нагороджує Олександра Грінберга (учня-випускника СШ 155) Президентською відзнакою за Видатні Досягнення у Навчанні.

Нагорода Олександру Грінбергу (учню-випускнику СШ 155) від Президента США Біла Клінтона.

1999 рік – Спільний міжнародний проект Шкільного Уряду СШ № 155 та Ради Меріуезер Холл, університет ім. Джорджа Вашінгтона (Вашінгтон, США). Допомога дітям, які страждають від серцевих захворювань.

2003 рік – СШ 155 – США. Учениця Рибачук Катерина бере участь у міжнародному космічному проекті Астроплант (мис Канаверал, CША).

Під час виконання аерокосмічної місї.

2009 рік – Мішель Кван (США), чемпіонка світу та Олімпійська чемпіонка відвідує школу.

Мішель Кван, американська фігуристка, п'ятиразова чемпіонка світу та дворазова володарка олімпійських медалей відвідала школу 2 березня. У жвавій бесіді зі старшокласниками Мішель поділилась своїми думками щодо спорту, культури та принципів народної дипломатії. Візит відбувся за сприяння посольства Сполучених Штатів Америки в рамках місії народної дипломатії Мішель Кван до України.

Більше можна дізнатись на офіційному сайті Державного Департаменту США
http://exchanges.state.gov/multimedia/mk_ukraine.html#img6

та на сайтах
http://heatherw.com/mk/
http://en.wikipedia.org/wiki/Michelle_Kwan

Мішель Кван спілкується зі старшокласниками.

 
© 2007 - Спеціалізована школа № 155 - місто Київ, Шевченківський район, вул. Артема 5 - Тел.: 272 08 26