Середа, 25 грудня, 2024
Головне меню
 

МІЖНАРОДНІ ПРОЕКТИ > ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ, ПРОЕКТ EDGATE

За ініціативою Міністерства освіти та науки України СШ 155 бере участь у проекті Європейського Союзу "Освітні Ворота" – Educational Gate, INTERREG III. Мета проекту – створення концепції моделі майбутньої школи – Європейський Регіональний коледж, який може надати можливість європейським учням від 5 до 19 років бути мобільними у об’єднаній Європі завтрашнього дня.

 

http://www.edgate.eu.com/

Основні країни – учасники проекту – Австрія, Шотландія, Німеччина, Польща, Хорватія, Боснія та Герцоговина, Румунія.

З 2005 по 2007 рр. регіональні експерти проекту Європейського Союзу вчителі та адміністрація СШ 155 – Костильов Г.Л., Товпеко С.А., Тимошик Н.В. активно вивчали системи освіти європейських країн, вивчали шляхи адаптації європейського досвіду до практики роботи українських шкіл та працювали над створенням документів до проекту EdGATE.

Офіційні документи Європейського Союзу проекту EdGATE з питань якості освіти публікуються з вступним словом директора СШ 155. У офіційних документах Європейського Союзу також ідуть посилання на виступи Товпеко С.А.

http://www.edgate.eu.com/LinkClick.aspx?fileticket=ViB1IYgHoqU%3d&tabid=449

Шверін, Німеччина 2005 – дискусії під час перерв.

Провідні партнери проекту – Управління освіти м. Відня, Австрія та Унівеситет м. Единбург, Шотландія. Керівники проекту – Франц Шімек та Стюарт Сімпсон – Австрія; Річард Істон – Шотландія, з Української сторони – Б. Жебровський, Міністерство освіти та науки України.

Проект Європейського Союзу передбачав глибоке вивчення особливостей національних систем освіти Європейських країн. Представлення України було одним з пріоритетів групи експертів з СШ 155.

Регіональний експерт Костильов Г.Л. виступає на конференції у Шверіні.

2006 рік – Візит Керівників проекту Європейського Союзу EdGATE до СШ 155 був відзначений практичною роботою експертів та вчителів СШ 155 над формулюванням цілей та завдань проекту EdGATE. Формат мозкової атаки та SWOT аналіз, проведений у СШ 155 став великим внеском у розробку подальшого розвитку проекту.

Кеівники проекту - Франц Шімек, Стюарт Сімпсон та Джозеф Паммер - Головне управління освіти м. Відень,Австрія. З української сторони - Борис Жебровський, Міністрество освіти та науки України та Віктор Давиденко - Шевченківська районна у м. Києві держадміністрація.

Співпраця з широким колом європейських фахівців на рівні університетів та керівних органів системи освіти Європейських країн забезпечило можливість розглянути питання використання набутого досвіду у СШ 155 на базі детального вивчення освітянських процесів Німеччини, Австрії, Шотландії.

Група фахівців-експертів EdGATE у Відні.

2007 рік – 27 жовтня – Вперше в історії Австрії від імені України у Ратхаусі м. Відня виступає директор СШ 155 Костильов. Г.Л. як регіональний експерт проекту Європейського Союзу.

2007 рік – Встановлюються перші зв’язки із школами м. Відня та м. Бонн. СШ 155 перевтілює результати теоретичної роботи з вивчення Європейських систем освіти у попередні практичні моделі співпраці з європейськими школами. (Щоб дізнатися більше дивися сторінку сайту СШ 155 'UNITED ED SPACE').

Учні 6-х класів демонструють виконання спільних проектів – досліджень з учнями Першої Білінгвальної школи м. Відень.

2007 рік – СШ 155 Розпочинає проект з гімназією Фрідріха-Еберта, Бонн із спільного вивчення курсу хімії англійською мовою за допомогою І-нет. (Щоб дізнатися більше дивися сторінку сайту СШ 155 'UNITED ED SPACE').

Спільна підсумкова конференція у Бонні - Учениця СШ 155 та її партнерка з ФЕГ разом виконують хімічний експеримент.

Планування подальших перспектив розвитку співпраці зі школами Європейського Союзу – необхідний елемент розвитку школи. У 2008 році директор представляє новий етап розвитку проекту, запланований провідними партнерами з Австрії під назвою CEEStruct.

Презентація проекту CEEStruct у СШ 155.

 
© 2007 - Спеціалізована школа № 155 - місто Київ, Шевченківський район, вул. Артема 5 - Тел.: 272 08 26