П'ятниця, 06 грудня, 2024
Головне меню
 
МІЖНАРОДНІ ПРОЕКТИ > НІМЕЧЧИНА

СШ 155 Гімназія Фрідріха Еберта, Бонн, Німеччина.

Спільне вивчення предметів англійською мовою.

Протягом багатьох років вчителі СШ 155 вивчали основні принципи, "філософію" навчання та виховання у Європейських школах і шкільний менеджмент. Метою ініціативи СШ 155 щодо спільного вивчення предметів з європейськими школами є створення моделі, яка вбирає в себе основні характеристики освітнього процесу, типового для Європейських шкіл.

Нами були обрані дві країни: Австрія – Віденська Перша Білінгвальна школа та Німеччина – Гімназія Фрідріха Еберта у Бонні. У 2007 році до СШ № 155 були запрошені вчителі із Гімназії Фрідріха Еберта. Нами був визначений предмет – хімія, як поле проведення педагогічної ініціативи та основні принципи навчання учнів. Спільною мовою навчання була визначена – англійська мова. При подальших зустрічах вчителів та адміністрації обох шкіл був створений унікальний синхронізований план навчання учнів. Вчителі визначились, який спільний ресурсний матеріал вони будуть використовувати, які спільні експерименти будуть проводитись тощо.

Перше планування спільних навчальних програм у Бонні.

Найгострішим питанням було забезпечення постійного спілкування учнів з обох країн за результатами вивченого матеріалу. З цією метою був створений свій ресурс у мережі І-нет – UNITED ED SPACE. Використовуючи індивідуальні поштові скриньки учні регулярно обмінювались навчальними завданнями, проводили експериментальні роботи, готувались до спільних українсько-німецьких учнівських науково-практичних конференцій, які проводились у Бонні та Києві.

Листи про уроки хіміє до партнерів з Бонну.

Цифрові технології були вирішальним фактором у забезпеченні успіху педагогічної ініціативи СШ № 155 – ФЕГ. Проведення відеомостів та відеоконференцій між школами дозволило ефективно і швидко проводити обмін думками між учнями та вчителями двох країн.

Перша відеоконференція з Бонном.

Проекти СШ 155 з гімназією ФЕГ, Бонн та Віденською Першою Білінгвальною школою довели, що:

  1. Спільне навчання учнів з різних Європейських країн "через кордони" в рамках національних навчальних програм   є можливим.
  2. Національні навчальні програми можуть бути адаптовані та навіть синхронізовані.
  3. Інформаційні технології є забезпечують створення "єдиного освітнього простору" на рівні окремих навчальних закладів Європи.
  4. "Навчання через кордони" або спільний освітній простір забезпечує ще більш широкі перспективи для учнів, аніж самі навчальні предмети:
      • Учні набувають компетенцій у комунікації;
      • Учні набувають досвіду у міжнародній співпраці;
      • Вчителі збагачуються досвідом навчання у різних країнах.
  5. Знання та досвід стають набагато мобільнішими, а учні – конкурентноздатними.
СШ 155 - Гімназія ФЕГ. Cпільна конфренція у СШ № 155.

Посол Німеччини в Україні д-р Гаймзьют вітає учасників міжнародної конференції.

Відгуки німецьких учнів по завершенню другого етапу педагогічної ініціативи СШ 155 – ФЕГ.

Наталі Лутц

"…Я навчилась багатьом речам, наприклад, як готувати та робити презентації, як працювати з іншим партнером, Також було дуже корисно краще вивчити мову (англійська). Київ величне місто…"

Спільна учнівська конференція у Бонні – за результатами вивчення хімії.

Фріда Віхтман

"Я була дуже вражена нашим проектом з Києвом, тому що це був прекрасний досвід. Розбіжності   і спільні речі, про які я дізналась, дали мені нову точку зору … і було прекрасно дізнатися про таку цікаву країну, як Україна… Було прекрасно дізнатися, що ми всі схожі і у нас можуть бути спільні стосунки…"

Рафаель Бензус

"Я зрозумів, що люди в Україні дійсно схожі на німецьких людей за своєю поведінкою… і найбільш важливо, що я зрозумів що я міг би жити також і в Україні.. це дуже важливо. Дякую за досвід".

Ніклас Холман

"…Я збираюсь підтримувати зв’зок з Києвом і, сподіваюсь, скоро повернусь. Україна прекрасна країна з великим потенціалом…"

У 2010 – 2011 навчальному році продовжується спільне вивчення учнями історії та культури двох країн.

Делегація учнів СШ 155 готує презентацію у Бонні на тему історії.

2011 – 2012 навчальний рік

Продовжується багатолітній проект спільного вивчення основ наук між Гімназією Фрідріха Еберта, Бонн та нашою школою. Тема цього року – дослідження культури та історії України та Німеччини. Взаємні візити учнівських делегацій мали великий успіх.

Результати Квест-пошуку та дослідження культури Києва представл ялись на традиційній спільній міжнародній учнівській конференції у Києві.

Екологічний проект – озеленення території – посадка дерев на Алеї Дружби відзначили започаткування цікавих нових напрямків спільної роботи. Тренінг з лідерства був важливим компонентом підготовки майбутніх лідерів.

Німецькі учні у СШ 155
Разом садимо дерева - екологічна акція

 
© 2007 - Спеціалізована школа № 155 - місто Київ, Шевченківський район, вул. Артема 5 - Тел.: 272 08 26