П'ятниця, 26 квітня, 2024
Головне меню
 

ПРО ШКОЛУ > ІСТОРІЯ

Сторінки історії спеціалізованої школи № 155 м. Києва.

Рішенням виконавчого комітету Київської міської Ради робітничих депутатів у Молотовському районі міста Києва 1 вересня 1936 року було відкрито середню школу № 155. Мовою навчання у довоєнний час була російська, іноземна мова — французька. Протягом першого навчального року школа була розташована на вулиці Ворошилова 25 (нині вул. Ярославів Вал). Зараз у цьому приміщенні знаходиться "Школа мистецтв".

У жовтні 1937 року школа почала працювати у новозбудованому приміщенні, в якому знаходиться і тепер.

Старожили стверджують, що школа № 155 була збудована на місці старої церкви.

Першим директором школи була Ревекка Давидівна Котляр.

Під час німецької окупації, кілька місяців 1941/42 навчального року у школі було дозволено навчатися учням 1-4-х класів. Цікаво, що підручники з німецької мови в учнів забрали. З настанням зимових холодів навчання припинили, а невдовзі у приміщенні школи розташувався штаб німецької каральної частини. Окупанти знищили шкільну бібліотеку, багато шкільних меблів було спалено як опалювальний матеріал.

Майже всі юнаки довоєнного випуску школи пішли воювати на фронт. Багато дівчат служили медсестрами і санітарками у Червоній Армії. Деякі учні школи загинули у Бабиному Яру.

В ніч з 6 на 7 листопада 1943 року Київ було звільнено від німецько-фашистських загарбників, а вже 9 листопада 1943 року школа відновила свою роботу.

Учні разом з учителями наводили лад у шкільних приміщеннях, возили із Подолу на санчатах вугілля для опалення школи, чергували біля поранених бійців у госпіталі щелепно-лицьової хірургії, який знаходився у корпусах Покровського монастиря.

Учні 6-10-х класів того часу згадують, що вони працювали під час навчального року по 10 днів на місяць на розборі руїн центральної частини міста, а на Трухановому острові викорчовували згорілі дерева. Влітку потрібно було відпрацювати 20 днів. Нарком освіти України і відомий поет Павло Тичина, який звернувся до київських школярів із закликом "Люба сестронько, любий братику, попрацюємо на Хрещатику" 1 вересня 1945 року відвідав учнів школи.

Першим повоєнним директором школи був призначений Туренко Лазар Оксентійович, а з 28 листопада 1943 року по 1946 рік директором школи була вчителька української мови та літератури Ганна Данилівна Грищенко.

З 1943 року по 1958 рік школа була жіночою.

 
 

З того часу викладання у школі ведеться українською мовою. Випускними класами були 10-й та 11-й. Випускниці 11-го класу отримували посвідчення вчителів початкових класів.

Школа працювала в дві зміни, оскільки в ній здобувало освіту багато "переростків" — учнів, які не навчались під час війни. Таких учнів стало ще більше, коли у школу превели хлопців зі школи №55. Переростки навчались у школі аж до 1960 року. З 1946 по 1947 р. директором школи була Кравченко Олександра Михайлівна.

З 1947 по 1959 рік директором школи була призначена вчитель хімії Юлія Павлівна Лошаківна.

У 1952 році під керівництом поета Валентина Бичка було знято 11-хвилинний кінофільм про школу "В одній школі".

У 50-х роках у нашій школі, як і в усіх школах, було запроваджено виробниче навчання. Учні 9-10-х класів оволодівали спеціальностями радіооператора та електрослюсаря.

З середини 50-х років і до середини 80-х років у школі починається епоха літніх трудових таборів: учні 7-9-х класів працювали у приміських радгоспах і колгоспах.

Протягом 60-х років старшокласники поєднували навчання з опануванням професій телефоніста і оператора телеграфу.

З 1958 року школа здобула статус спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови. У тому ж році пічне опалення школи було замінено на парове.

З 1959 року по 1970 рік директором школи була вчитель російської мови та літератури Галина Кирилівна Габрис.

 

 

У 70-ті роки школу з поміж інших вирізняли дві риси. Перша — школа мала високий престиж за рівнем навчально-виховного процесу, адже окремі навчальні предмети у старших класах викладалися англійською мовою. Друга — за кількістю учнів у 70-ті роки школа була однією з найменших (лише 300 учнів). У 80-ті роки другий поверх займала музична школа № 8. В умовах, коли майже в усіх вищих навчальних закладах навчання велось російською мовою, у школі продовжували навчати українською мовою. Школу навіть збирались закрити...

З 1970 по 1974 рік директором школи була вчитель математики Наталія Іванівна Лазоренко. З 1974 по 1986 рік — вчитель англійської мови Валентина Анатоліївна Божок.

У рік 50-ти річчя школи, в зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС, учні 1-7-х класів школи були на травень-червень вивезені до піонерських таборів у м.Скадовськ Херсонської області.

З 1986 року директором школи працює вчитель англійської та німецької мов Георгій Леонідович Костильов. З 1987 року школа розпочала інтенсивну роботу із впровадження  міжнародних програм, розвитку шкільного самоврядування, світові стандарти адаптуються до системи роботи школи.

 
 

90-ті роки стали етапом систематизації та інформатизації моніторингу якості навчального процесу. Запровадження інформаційних технологій у систему моніторингу якості знань учнів стало визначною рисою десятиліття. 

У 1993 році у школі було вперше проведено тестування знань учнів з англійської мови з використанням аудіотехніки. Через чотири роки старшокласники почали здавати тести з англійської мови з використанням відеоапаратури.

У лютому 1995 року у СШ № 155 відбувається перша внутрішньо-шкільна учнівська науково-дослідницька конференція.

У 1995 році у нашій школі вперше на терені СНД було запроваджено комп’ютеризовану систему обліку успішності учнів. Запрацювала система АРМ – Школа. Стало можливим накопичувати, обробляти і аналізувати різноманітну інформацію щодо академічної успішності учнів. Був покладений початок аналізу тенденцій успішності.

У тому ж таки році вперше була започаткована система генерації тестових завдань і машинної обробки результатів контролю. Таким чином школа закладає основи прозорості і цілісності академічних вимог. Ідея і досвід тестування у СШ № 155 були покладені пізніше в основу концепції незалежного тестування на національному рівні, викладеної директором СШ 155 для впровадження проекту Фондом Відродження.

Наприкінці 80-х - на початку 90-х років, на хвилі ідей "перестройки" СШ № 155 робить перший прорив у міжнародний простір. Сотні учнів нашої школи встановили дружні стосунки з американськими дітьми завдяки проекту "Birthday Pen-Pals" - "Друзі по переписці на день народження". Багато хто з наших учнів пам’ятають смачне морозиво, яке вони готували разом із американськими юними лідерами у програмі "Jeraffe Project" - "Проект Жирефи" - ті, хто завжди тримає голову вище за інших. На запрошення учнів СШ № 155 до Києва приїздить група поліцейських із Каліфорнії. Відбувається унікальне нічне патрулювання м. Києва поліцейських Каліфорнії, міліціонерів м. Києва та учнів СШ № 155. Завдяки проекту "Soviets Meet Middle America" вчителі нашої школи відкривають очі середнім американцям на те, як ми живемо і працюємо. Учасники історичної подорожі на лижах до Північного Полюса проносять на Північний Полюс і передають дітям Канади полотно-малюнок, вітання учнів нашої школи дітям Канади. Багато інших цікавих подій позначили перші роки прориву СШ № 155 м. Києва у міжнародний освітній простір.

У 1989 році успішно був здійснений безпрецедентний проект обміну учнями та вчителями із школою Грінфілдз, Тусон, США. Особливість проекту – індивідуальна ініціатива українського та американського директорів, не передбачена державними програмами та без узгодження з Москвою. Це був перший "недержавний" обмін учнями. Проект СШ 155 став першою моделлю так званих "без валютних" партнерських зв’язків для усіх шкіл України. Учні СШ № 155 набувають навичок міжнародної дипломатії.

 

1989 рік - Перший офіційний прийом учнів України (і на пострадянському просторі) в Організації Об’єднаних Націй; у Конгресі США. 1991 рік - Перша в історії України (і на пострадянському просторі) двостороння міжнародна учнівська конференція з проблем екології. Організатори - школа Грінфілдз, США та СШ № 155, Україна із залученням представників Інституту World Watch, США та депутатів Верховної Ради України. 90-ті роки - СШ № 155 ділиться своїм досвідом міжнародної діяльності зі школами України і стає організатором найбільшого за кількістю учасників обміну вчителів та України зі школами графства Балтімор, США. У 1999 р. Учнівський уряд СШ № 155 та Рада студентів Меріуезер Холл університету ім. Дж. Вашінгтона (Вашингтон, США) проводять проект "Допомога дітям, які страждають від серцевих захворювань".

 

Програми обміну учнями охоплюють такі країни, як США, Франція, Нідерланди.

 

Кінець XX, початок XXI ст. характеризуються активними пошуками кращих міжнародних зразків освітньої діяльності. США, Швейцарія, Польща, Австрія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Хорватія, Нідерланди - це не повний перелік країн, де вчителі та адміністрація школи вивчають тенденції у сфері освіти. Важливою складовою цього прошуку стала участь вчителів школи у вивченні і застосуванні досвіду Організації Міжнародного Бакалоріату.

Активна діяльність школи привертає зацікавленість провідних міжнародних діячів. 1991 рік - гість школи Роберт Персіко, Директор офісу обміну громадянами Державного Департаменту США, 1995 рік – гість школи Регіональний директор Європейського відділу Організації Міжнародного Бакалоріату Моніка Флодман, 2000 рік – гість школи Генеральний Секретар НАТО лорд Джордж Робертсон.

 

2002 рік - Безпрецедентний візит делегації учнів СШ № 155 до штаб-квартири НАТО у Брюсселі на особисте запрошення Генеральноо секретаря НАТО лорда Джорджа Робертсона.

 

 

2000 рік Школа розпочинає навчання учнів з шестирічного віку у приміщенні на вул. Кудрявській.

2000 рік Учні школи вперше отримують табелі на основі електронної бази даних.

У жовтні 2001 року у школі відкривається медіа центр, покликаний забезпечити учнів різноманітними "каналами" роботи з інформацією.

Зміцнення співпраці між вчителями та батьками стало одним із основних напрямків роботи школи. Виникає і розвивається нова форма співпраці – формуються спеціальні групи батьків, які формують базу даних оцінок учнів. Таким чином батьки пліч-о-пліч працюють з вчителями у процесі обробки результатів академічної успішності учнів. Роль батьківського комітету школи стає вирішальною у житті школи.  

Для того, щоб зміцнити сімейні цінності, СШ 155 закладає підвалини для нових традицій. Дні сім’ї стають традиційними днями гордості дітей за своїх батьків – історія см’ї, сімейні реліквії, історії великого кохання у сім’ї. З цього часу батьки запрошуються на уроки, щоб поділитись з учнями своїм життєвим досвідом.

Перша декада XXI століття знаменується пошуками учніми СШ 155 своєї ідентичності. З 2004 року кожного Листопада День Школи стає традиційною точкою відліку для того, щоб кожен клас і багато учнів оцінили досягнуті успіхи та спланували свій подальший прогрес. Все це відбувається у артистичній формі на великій сцені Будинку Художника. Нові цікавинки: День Шаленої зачіски, День Іграшки додаються до традиційного Фестивалю квітів, Щорічної науково-пошукової конференції, Містер Школа тощо.

У 2005 році, за ініціативою Міністерства освіти України, СШ № 155 розпочинає роботу над проектом Європейського Союзу EdGATE. Мета – створення об’єднаного європейського освітнього простору.

 

Визначна подія 2007 року – запуск шкільного вебсайту. У 2008 році кожен учень має доступ до своєї електронної поштової скриньки. Комп’ютери встановлюються у кожному класі початкової школи. Відтепер кожен учень початкової школи повинен повідомляти домашні завдання своїм друзям, що відсутні у школі, за електронною адресою.  

У 2007 – 2008 роках СШ 155 випробовує новий спосіб вивчення предметів, хімії зокрема, англійською мовою через кордони, за допомогою інформаційних технологій. Вивчення предмета проводиться спільно і паралельно із партнерами з гімназії Фрідріха Еберта, Бонн, Німеччина. Учні та вчителі паралельно виконували завдання, використовуючи електронну переписку, конференції, відео зв’язок. Ми можемо сказати, що СШ № 155 створила та апробувала модель майбутнього навчання через кордони разом із своїми партнерами з Бонну, Німеччина. Звичайно, учні – учасники проекту відвідали ФЕГ у Бонні, де провели спільні підсумкові експерименти з хімії та презентували результати спільної української та німецької роботи.    

2008 рік – Учні СШ 155 вперше в історії середньої освіти України (і не тільки…) складали тести у режимі он-лайн на регулярній основі. Успіх проекту був забезпечений завдяки тісній співпраці вчителів школи та батьків, пана Юрія Гріднєва, зокрема.

2008 рік – Успішно виконаний міжнародний проект зі студентами Польщі. Наші учні навчали секретам української кухні та ділились культурним надбанням України зі студентами Школи готельної справи у Польщі. В рамках програми обміну знаннями, польські студенти демонстрували сучасні технології харчової промисловості нашим учням також.

 

2008 рік – Учні 2, 3 та 4 класів, включені у систему поштового зв'язку через сайт школи. Завдання - розширити комунікаційні можливості та розвинути навички спілкування дітей за допомогою цифрових технологій. Кожна дитина має відтепер свою поштову скриньку. Учні та батьки користуються поштовою скринькою. Кожна дитина по черзі робить розсилку домашніх завдань на наступний день.

2008 рік – Продовжується он-лайн проект із Першою Білінгвальною школою м. Відень (Австрія) із спільного вивчення предметів.

2008 рік – Задокументований перший етап проведення спільного з Бонном експерименту з хімії  – окисно-відновні реакції. Особливість експерименту в тому, що учні використовували роздатковий матеріал, розроблений вчителями із Бонну. Хімія вивчається англійською мовою.

2008 рік – Школа продемонструвала модель он-лайн зв'язку для місцевого самоврядування м. Києва. Обладнаний комп'ютерний комплекс у медіацентрі став ключовою ланкою у підготовці до п р оведення відеоконференцій із зарубіжними партнерами. Під час зустрічі з керівництвом міста були продемонстровані результати спвіпраці із учнями Бонну та Відня. Був проведений тестовий віддалений зв'язок із адміністративними офісами, м. Києва - модель он-лайн зв'язку для місцевого самоврядування м. Києва.

 

2008 рік – Програма обміну з коледжем Св. Боніфація - Утрехт, Голландія. Цей візит є продовженням 12-ти літнього обміну учнями та вчителями між СШ 155 та коледжем Св. Боніфація - Утрехт, Голландія. Учні виконали академічні завдання, були на прийомі у міського уряду, жили у сім'ях своїх друзів, ділились надбаннями своєї культури.

 

2009 рік – За ініціативою клубу Інтерект школи Веньє, Канада, та клубу Інтерект СШ 155 був розпочатий спільний проект допомоги дітям, що її потребують. Учні Школи Веньє провели акцію фандрайзінгу у місцевому клубі Ротарі. Інтерект клуб СШ 155 провів аналогічну акцію у Клубі Ротарі м. Києва. Особливість акції полягала у тому, що предметом аукціону була квітка такого ж виду, що була використана для аукціону у Канаді. Квітку у Києві надала як пожертву наставник клубу Інтерект СШ 155 Голід Н.Г. Члени клубу Ротарі Малтинешнл у Києві жваво відгукнулись на ініціативу учнівських клубів Інтерект у Канаді, зі школи Веньє та в Україні, СШ 155.

 

2009 рік – Перший в Україні клуб Ротарі Інтерект розпочав роботу у СШ 155.

/04.12.2009/ Перші організаційно-виборчі збори учнівського клубу Інтерект проведено у школі. Представники Київського Ротарі Мультинаціонального клубу Мирон Спольський та Лена Чащина спостерігали за проведенням зборів. Бойко Марина була обрана першим президентом Київського клубу Інтеракт. СШ 155.

 

Травень 2009 року - друга спільна Німецько-Українська учнівська конференція. Конференція позначила успішне завершення другої частина унікального проекту СШ 155, Київ, Україна - гімназія Фрідріха Еберта, Бонн, Німеччина - спільне вивчення українськими та німецькими учнями курсу хімії за допомогою засобів електронного зв'язку. Учні та вчителі двох країн на практиці довели можливість створення єдиного Європейського освітнього простору. Результати спільної роботи українських та німецьких учнів і вчителів були високо оцінені гостями конференції - послом Німеччини в Україні, д-р. Гансом Юргеном Гаймзьйотом, послом Фінляндії в Україні паном Крістером Міккелсоном, міністерством Відня, Австрія представником Кабінету Міністрів України паном Василем Костицьким та Головою Шевченківської райдержадміністрації у м. Києві.

 

2009 рік – Сенсація! Матч з футболу. Команда вчителів проти учнів. Перемога 6 : 5

/15.09.2009/ Відкриття шкільного чемпіонату з футболу розпочалось із сенсаційної перемоги команди вчителів над командою учнів. Вчителі виграли 6 : 5. Сміливі вчительки, що грали за команду вчителів, показали високу майстерність та елегантність гри. Виключно чоловіча команда учнів продемонструвала високі швидкості, та неабияку майстерність. Як справжні джентельмени, вони грали дуже ввічливо і уважно, що не завадило їм виграти перший тайм. Однак, після низки замін у команді вчителів, гра у другому таймі стала біль жорсткою та атлетичною. Матч показав, що обидві команди у прекрасній формі.

 

2009 рік – Шкільне самоврядування проводить низку Етнотижнів. Якщо Ви не ніколи бачили різнобарвних індійських сарі та не куштували індійських страв. Учні 10-А класу за ініціативою шкільного самоврядування провели день Індії. Розмаїття інформації про цю країну мав великий успіх по всій школі. Запальна та прекрасна Грузія була представлена учнями 9 Б класу цього четверга на етнотижні, ініційованому шкільним самоврядуванням. Розкіш грузинських костюмів, гострота національних страв та зпальний грузинський характер - усім цим насолоджувалась школа. Етнотиждень продовжується - сміливі ковбої - хлопці та дівчата старших класів демонстрували традиції та культуру Америки. Якимось чином, фастфуд, хоч і не у вигляді справжньої їжі, привернув до себе особливу увагу. Ліричні мелодії блюзу у виконанні учнів чарували слухачів...

2009 рік – Гості школи:

Учні із великим задоволенням і користю спілкувались з послом Норвегії в Україні, паном Олеєм Берстадом, який відвідав нашу школу 10 березня. Із надзвичайно цікавої розмови учні довідались багато нового про країну Норвегію та про професію дипломата. Спілкування з послом Норвегії було надзвичайно корисним для юних українців.

Мішель Кван, американська фігуристка, п'ятиразова чемпіонка світу та дворазова володарка олімпійських медалей відвідала школу 2 березня. У жвавій бесіді зі старшокласниками Мішель поділилась своїми думками щодо спорту, культури та принципів народної дипломатії. Візит відбувся за сприяння посольства Сполучених Штатів Америки в рамках місії народної дипломатії Мішель Кван до України.

Більше можна дізнатись на офіційному сайті Державного Департаменту США:

http://exchanges.state.gov/multimedia/mk_ukraine.html#img6

та на сайтах:

http://heatherw.com/mk/
http://en.wikipedia.org/wiki/Michelle_Kwan

 

2009 рік – Наталія Яремчук отримує Золоту Медаль на міжнародному конкурсі у Китаї за найкраще дослідження.

/30.03.2009/ Наталія Яремчук, учениця 10 А класу взяла участь у міжнародному змаганні кращих дослідницьких робіт учнів, що відбувся у Китаї. Наталія презентувала своє дослідження у сфері біології. Після кількох днів напруженої конкуренції, робота Наталії була визнана найкращою і їй була вручена Золота Медаль переможниці конкурсу. Це – визначний міжнародний успіх Наталії Яремчук.

 

2009 рік – Перша он-лайн відеоконференція з гімназією ФЕГ, Бонн.

/16.01.2009/ Вперше в історії школи, (і не тільки школи...) відбулась відеоконференція у режимі он-лайн між школярами та вчителями СШ 155 та гімназією ФЕГ, Бонн. Учні привітали одне одного і розповіли про хід вивчення хімії. Учителька хімії фрау Андреа Блок обмніялась ідеями щодо продовження вивчення хімії англійською мовою із Світланою Товпеко. Заступник директора фрау Андреа Фрінгз привітала учнів з їх успіхом.

 

2009 рік – Продовжуємо наші традиції Дня Школи, Дня сім'ї, IntelFest, LanguageFest.

 
 

2010 рік – Розпочато новий міжнародний проект під егідою Британської Ради "Навчаймося разом".

/19.12.2010/ З Новим Роком Мальто і Велика Британіє! Старшокласники СШ 155 поздоровили учнів шкіл на Мальті та Уельсі, Великобританя з Новим Роком. Звичайні та творчо оформлені листівки були надіслані до країн – учасників проекту "Навчаймося разом".

 

2010 рік – Інтерект СШ 155 - Ротарі Екологічна акція – Be Organic Інтерект СШ 155.

/17.12.2010/ Учнівський клуб Київ СШ 155 Інтерект провів широкомасштабну триденну екологічну акцію – Be Organic. В ході акції збирались альтернативні думки щодо екологічних питань, були пошиті та роздані мішечки з екологічно чистого матеріалу. З учнями старших класів була проведена конференція з проблем екології, а учні початкових класів переглянули веселі мультфільми з екології.

 

2010 рік Учні СШ 155 знову відвідують Гімназію ФЕГ, Бонн, Німеччина.

/15.12.2010/ Проект спільного вивчення предметів з гімназією Фрідріха Еберта у Бонні, Німеччина, продовжується візитом-відповіддю учнів СШ № 155 до Бонну у грудні місяці. Проект включає спільне навчання на уроках, підготовку та презентацію проектів з хронології розвитку тенденцій у моді, спорті та побуту двох країн. Результати були представлені на спільних науково-пошукових учнівських конференціях у Бонні та Києві.

 
 

2010 рік – Гість школи - Американський професор навчає учнів СШ 155.

/06.10.2010/ Американський професор Роберт Девні відвідав СШ 155 і прочитав цикл лекцій з системи освіти США.

 

2010 рік – Привіт Шотландіє! Навчальний тур.

/10.04.2010/ Привіт Шотландіє! Ще одна група наших учнів відвідала Шотландію. Незважаючи на не найкращу погоду, юні мандрівники повернулись з великими враженнями. Мальовничі пейзажі, цікава культура та вдосконалення мови у природному мовному середовищі сповнили юних мандрівників найкращими враженнями.

 

2010 рік – Двоє переможців конкурсу - Навчання у Великобританії.

/03.03.2010/ Ми поздоровляємо двох переможців конкурсу "Навчання у Великобританії": Перше місце Яремчук Наталія – Рік навчання у Коледжі Белбері, рівень А. Третьє місце Задкова Катерина – Тиждень навчання у мовному літньому таборі у Великобртанії.

Більше на сайті: http://www.dec-edu.com/news-220.html

2010 рік – Ротарі-Інтерект СШ 155 проводить тренінг.

/02.02.2010/ Клуб Київ Інтерект СШ № 155 проводить заняття-тренінги з менеджменту проектів. Ідея членів клубу в тому, щоб надавати якісну допомогу суспільству, необхідно оволодіти відповідними знаннями.

/22.05.2010/ Інтерект СШ 155 - доброчинна акція. Члени клубу інтерект, Ротарі провели доброчинну акцію допомоги дітям, які страждають на хворобу целліакія. Організація розваг, малювання тощо допомагають цим дітям відчути турботу і повагу.

 


2011 рік - ми продовжуємо традиції шанування сімейних цінностей. День Сім'ї 2011. Найдовше Сімейне Дерево 2011 року.  

http://www.sch-155.com.ua/data/270x203/09984.jpg

2011 рік коріння - традиції, національна свідомість - народні свята. Свят Вечір та Різдво у 4 А класі.  http://www.sch-155.com.ua/data/270x203/139.jpg

2011 рік - Ітелфест 2011 - геніальні ідеї, експерименти, дослідження -   http://www.sch-155.com.ua/data/270x203/137.jpg

2011 рік - Група учнів із захопленням провела навчальний тур по Великій Британії. Учні вивчали англійську мову у школі ЕАС (Британська Рада). Ознайомлювались з культурою країни, відвідуючи Лондон, Единбург та інші цікаві місця. цікавими були враження і від засідання Парламенту Великої Британії.

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/119.jpg

2011 рік - LanguageFest У розпалі наш традиційний тиждень англійської та німецької мов. презентації та саморобні постери, конкурси костюмів та розгадки кросвордів - все це святкування культур народів, мови яких ми вивчаємо.

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/117.jpg

2011 рік - 29 квітня успішно була проведена відео-конференціця "Флеш-мітінг" зі школами та коледжами Мальти і Кіпру. Завдяки ініціативі наших партнерів з Мальти за проектом Британської Ради "Навчаймося разом" був проведений сеанс відео-зв'язку, під час якого ми активно знайомились і обмінювались думками щодо проекту. Ми раді були вітати у себе наших гостей-школи партнери з України - Лубни, Старокостянтинівка, Львів, Рівне.

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/124.jpg

2011 рік травень - традиційний День Шаленої Зачіски

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/103.jpg

2011 рік - 22 -23 вересня учні та вчителі СШ 155 представляли Україну, систему освіти та нашу школу учасникам Форуму Ради Європи з питань розвитку освітніх систем у Європі у 2011 році.  Ми були раді вітати та поділитись своїми надбаннями з делегатами із Великобританії: Міністерства освіти Великобританії, паном Саймоном Смітом та професоркою Джулією Алан із університету Стерлінг, Шотландія.

2011 рік - Спільний проект з навчального обміну СШ 155 - Гімназія Фрідріха Еберта продовжується. Завдяки прекрасній програмі, розробленій нашими партнерами наші учні разом з німецькими отримали прекрасну можливість глибоко вивчити культуру та історію міста Бонн й представити матеріали дослідження на традиційній спільній конференції. Особливістю конференції цього року було те, що спостерігати за нею і брати участь малий й інші учні СШ 155 через он-лайн відео-конференцію, що проходила у Скайпі. Такий новий підхід дає можливість для подальшого розширення можливостей програми обміну. 

2011 рік - Продовжується багатолітній проект спільного вивчення основ наук між Гімназією Фрідріха Еберта, Бонн та нашою школою. Делегація німецьких учнів у нас в гостях цими днями. Тема цього року - дослідження культури та історії України.
Результати Квест - пошуку та дослідження учнів будуть представлені на традиційній спільній міжнародній учнівській конференції. Екологічний проект - озеленення території - посадка дерев на Алеї Дружби відзначили започаткування цікавих нових напрямків спільної роботи. Тренінг з лідерства був важливим компонентом підготовки майбутніх лідерів. 

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/100.jpg

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/09.jpg

2011 рік, жовтень - був встановлений перший відеоконтакт між коледжем Св. Іллі, Мальта та СШ 155. Під час відео-зв'язку адміністратори коледжу та СШ 155 обговорили питання розвитку програми спільного вивчення учнями хімії, фізики та біології.

2011 рік  - Наш традиційний День Школи був відзначений цими днями знову. Феєрія кольорів, емоцій, переплелись із відкриттям найкращого, що в нас є - наші успіхи і бачення перспективи. Енергія, рух і впевненість у собі - те, що робить нас кращими.

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/09992.jpg

2011 рік - Клуб Sch 155 Interact - Ротарі провів акцію пам'яті Голодомору. Члени клубу провели символічне запалення свічок біля пам'ятника жертвам Голодомору та розгорнули просвітницько-роз'яснювальну роботу серед учнів школи. Лекції, презентації, саморобні постери - ці акції охопили сотні учнів школи.

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/019.jpg

2011 рік, грудень  - Перша успішна трансляція "наживо" уроку з хімії англійською мовою на Мальту, коледж Св. Іллі. Наші учні виявили хороше володіння матеріалом з хімії англійською мовою. Мета демонстрації уроку - показати нашим партнерам прийоми і методи викладання у нашій школі і поділитись думками. Після завершення уроку відбулось жваве обговорення між Мальтійськими вчителями та вчителями СШ № 155. Були обговорені відмінності та схожість у викладанні. Демонстрація уроку це продовження ініціативи СШ 155 та Коледжу Св. Іллі, Мальта, в рамках проекту Connecting Classrooms.

2011 рік - Акції Доброчинності Напередодні Нового Року

Учнівський уряд провів широкомасштабну акцію по збиранню подарунків дітям-сиротам у Будинку Малюка м. Києва. До акції залучились сотні учнів школи. Зібрані іграшки та навчальні приладдя були передані Учнівським урядом до Будинку Малюка.

Спільну акцію доброчинності провели напередодні Нового Року члени клубу Інтерект СШ 155 - РОТАРІ та українська громада Університету Мк. Гіллана. Акцію у канадському університеті координувала наша випускниця Дарія Наумова, студентка університету. Студенти Мк Гілана зібрали і передали нужденним потрібні речі, а Інтерект СШ № 155 зі свої сторони з'ясували, що необхідно Київському геріатричному пансіонату. Оголосивши і провівши збір необхідних засобів гігієни, вони вирушили до пансіонату і передали зібраний подарунок.  http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/017.jpg

Активісти проекту Connecting Classrooms вирішили провести доброчинну передноворічну акцію - подарунок дітям інтернату. Учасники проекту  передали дітям-сиротам свої квитки на передноворічну виставу.

2012 рік - День сім'ї 2012 - Наш День Сім'ї - це велике свято глибини історичного і культурного коріння кожної сім'ї. Прекрасні роботи з історії сімей, їх традицій, сімейних реліквій, сімейних історій та пригод дивували не тільки глядачів, але й самих учасників також. Відчуття гордості за своїх мам і тат, які читали лекції з економіки, історії, бізнесу,  проводили заняття з йоги, ділового тренінгу переповнювало серця дочок та синів. У цей день особливо широко відкриваються гостинні домівки для друзів - однокласників. Тата і мами обов'язково навчать чомусь такому, на що точно не вистачить часу у школі - куховарити, майструвати і просто погратися - ой як весело вдома!

2012 - лютий - Наше традиційне свято інтелекту і творчості - IntelFest відбулось цими днями у школі. Сотні надзвичайно цікавих проектів були представлені учнями початкової,Д середньої та старшої шкіл. Завершення свята - шкільна науково-дослідницька конференція. На секціях природничих, математичних та гуманітарних наук були представлені роботи, що стали окрасою не тільки шкільної конференції, а й Міських і, сподіваємося, республіканських конференцій МАН.

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/001.JPG

2012 рік - Проводиться серія білінгвальних уроків з біології англійською мовою спільно з коледжем Св. Еліаса, Мальта. Структура серця, кровообіг – теми, що є спільним вивченням учнів у режимі он-лайн.

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99992.jpg

2012 рік - Представництво ООН в Україні в партнерстві з Програмою розвитку ООН в Україні провели у нашій школі захоплюючий медійний захід під назвою "Подолання гендерних стереотипів при виборі професії". Спікерами виступили Ліля Подкопаєва, олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики і Президент МБФ "Здоров'я поколінь", Рікарда Рігер, Директор Представництва ПРООН в Україні, Ектор Хіменес-Браво, шеф-кухар і телеведучий програми "МастерШеф", ведучий шоу "Кулінарна династія" (канал СТБ), Катя Царик, кліпмейкер. Жінка-дипломат, чоловік-кухар, жінка-режисер і жінка-олімпійська чемпіонка провели захоплюючі уроки і на своєму особистому досвіді довели, що майстерність не має статі. http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99994.jpg

2012 рік - проект "Навчаймося Разом" продовжується. Розпочався двомісячник благоустрою. Ударною працею відмітили учні нашої школи перші дні двомісячника. Жваво і з великим ентузіазмом перекопали ділянки біля школи. Особлива увага була приділена висадці дерев. 14 дерев було висаджено на знак участі у акції міжнародної програми "Навчаймося разом". Ця ініціатива була висунута кластером шкіл України, Уельсу, Кіпру та Мальти.

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99984.jpg

2012 рік - ООН у СШ 155 У рамках всесвітньої ініціативи ООН щодо висвітлення питань геноциду та глобальної міграції, представник Організації Об'єднаних Націй , заступник Представника ПРООН в Україні пан Ванно Ноупек та учні СШ № 155 провели обговорення відповідних проблем, що виникають у Руанді. Під час жвавої дискусії були обговорені багато проблемних питань. http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99982.jpg

2012 рік - преса про нас Гезета "Сєгодня" опублікувала свій традиційний щорічний рейтинг найкраших 50-ти шкіл міста Києва за результатами Незалежного Оцінювання випускників 22010-2011 року. За цим рейтингом СШ № 155 посіла друге місце у Києві. Разом із тим, із шкіл, що реально навчають дітей з першого класу, СШ № 155 є першою по місту Києву.

Ми поздоровляємо наших випускників 2010-2011 року, які продемонстрували надзвичайно високі знання з Математики, Історії, Української мови та літератури і Англійської мови. Випускники 2010-2011 року підтримали традиції випускників 2009-2010 року, які в свою чергу поставили школу на 8-ме місце серед топ-шкіл міста Києва, а серед шкіл з першими класами - на третє. Дякуємо випускникам і бажаємо їм успіхів.    див. http://www.segodnya.ua/ranks/14129424.html

2012 рік - семінари-практикуми для вчителів району. Вчителі початкової школи провели прекрасний практичний семінар для вчителів Шевченківського району. Тема семінару "Контроль знань, умінь і навичок учнів початкової школи - складова підготовки до навчання в основній школі". Були продемонстровані Розв'язування задач, читання - Казки народів Європи, Математика, Природознавство, інтерактивні методи навчання, позакласні заходи тощо. Розмаїття та глибина методичний прийомів стали надбанням багатьох колег-вчителів. http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99967.jpg

2012 рік - Продовжуючи програму спільного вивчення біології англійською мовою з партнерами із Мальти, коледж Св Еліаса, учні групи Біологія-1 провели он-лайн конференцію. На конференції були представлені спільні дослідження з питань структури ґрунтів, ерозія, захист навколишнього середовища тощо.
СШ 155 та коледж Св Еліаса вперше використали ADOBE для проведення відео конференції.

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99979.jpg

2012 рік. Директор Британської Ради бере участь у відео-конференції. Відбулась третя заключна учнівська он-лайн конференція між учнями СШ 155 та коледжу Св Еліаса. Група учнів, які спільно через кордони вивчали біологія англійською мовою презентували результати їх роботи. Тематика стосувалась тем, вивчених підчас спільних предметів.
У роботі конференції взяли участь представники Британської ради в Україні на чолі з Директором Британської ради в Україні паном Мартіном Доуелом. Пан Доуел висловив свої найкращі враження та побажання учням, учасникам проекту. http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99977.jpg

2012 рік - Наш традиційний LanguageFest. Учні початкової, середньої та старшої школи презентували свої проекти, постери, загадки... Строгій комісії, яка насправді сама танула від радості, спостерігаючи буяння талантів. Три дні концертних програм відкрили нові таланти, для яких англійська або німецька мови не є перепонами, а навпаки – друзі і помічники. http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99959.jpg

2012 рік - Шалена Зачіска. Чому б у передостанній день перед закінченням навчального року трохи не змінити шкільний ритм? І ось - наш День Шаленої зачіски. Можна впевнено сказати, що дизайн та нові стильові рішення наших перукарів стали предметом заздрощів провідних стилістів світу.

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99944.jpg

2012 рік - Група учнів СШ № 155 перебуває у таборі Міжнародної літньої наукової школи ("Пригоди у світі природничих наук, технології та математики". Учні СШ 155 були запрошені міністерством освіти і науки Грузії разом із міжнародною школою Баксвуд Тбілісі - Великобританія за підтримки Європейської організації з ядерних досліджень (CERN).
Програма перебування дуже насичена науковими дослідженнями, експериментами, проектами. Юні вчені поглиблено вивчають природничі науки, технології, іженерію та математику.

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99937.jpg

2012 рік, червень На запрошення керівника міжнародного відділу міністерства освіти Великобританії відбулась зустріч директора СШ 155 Костильова Г.Л. та Саймона Сміта - Відділ освіти і молоді Європейського Союзу, Ради Європи, Комонвелсу та зарубіжних територій, Міжнародного відділу освіти Департаменту (міністерства освіти) Великобританії. Зустріч відбулась у центральному офісі у Лондоні.  Під час розмови були обговорені питання результатів міжнародних програм СШ № 155, що, зокрема включало спільне навчання з коледжем Св. Іллі Мальта, проект Британської Ради "Навчаймося разом" та інші. Жваве обговорення торкнулось і найостанніших тенденцій у Британській та Європейській освіті. http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99936.JPG

2012 рік - Ми раді знову вітати наших давніх партнерів з гімназії Фрідріха Еберта, Бонн. Вже шостий рік відбувається програма обміну учнями та вчителями з Німеччиною. Програма досліджень і практичної роботи включає специфічний культурний елемент - дослідження зовнішньої відмінності та схожості молоді двох країн та приготування страв національної кухні та її відображення у культурі народів. http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99933.JPG

2012 рік - Посольство Німеччини у СШ 155. Учні-учасники обмінної програми ФЕГ, Бонн та СШ № 155 раді вітати на конференції, що відбулась 27 вересня керівника відділу культури, освіти та меншин посольства Німеччини в Україні пана Дірка Лехельта. Пан Лехельт зазначив важливе значення спільної роботи німецьких та українських учнів, передав вітання учнівській конференції Посла Німеччини в Україні пана Крістофа Вайля та взяв участь у нагородженні учасників учнівської конференції.

2012 рік - Преса про нас. Газета "Сегодня" опублікувала свій традиційний рейтинг кращих шкіл столиці. Цікаво дізнатись, що за їх рейтингом випускники СШ № 155 2011-2012 року показали найкращий результат у ЗНО з англійської мови по Києву. Вони вивели таким чином школу на перше місце по місту Києву з англійської мови. Цікаво, що за тим же рейтингом у районі результати з української мови виявились на другому місці, з історії теж на другому, з математики - на третьому. Це дуже потужний результат. Загалом, за сумою балів виходить, що результати наших випускників 2011-12 н.р. найкращі у всьому районі, а з англійської - у всьому місті. Поздоровляємо наших випускників. Ми горді і вдячні вчителям за класну роботу. Більше на сайті: http://www.segodnya.ua/specprojects/ranks/Reyting-Segodnya-luchshie-i-hudshie-shkoly-Kieva-po-rezultatam-testov-infografika.html

2012 рік - Проект "Навчаймося разом". Делегація вчителів СШ 155 взяла участь у роботі чергової конференції в рамках проекту Британської Ради та Міністерства Освіти, Науки, Молоді та Спорту України "Навчаймося разом". Вчителі СШ 155 виступили з доповідями-презентаціями про результати під-проектів "Міжнародна Книга Рецептів" та спільне навчання через кордони з коледжем Св. Іллі, Мальта. Можна сміливо сказати, що доповіді були у центрі уваги аудиторії. Наша делегація відповіла на численні запитання та надала консультації іншим школам-учасникам щодо організації такого типу проектів.

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99919.jpg

2012 рік Книга Рецептів - укладачі - учні та вчителі СШ 155. Учасники проекту Британської Ради "Навчаймося разом" завершили фінальну стадію під-проекту видання книги рецептів, у яку увійшли рецепти, зібрані учнями шкіл Мальти, Кіпру, Уельсу та України.
Завершене видання переправляється поштою до шкіл - учасників проекту.
http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99914.jpg

2012 - Наші фестивалі - І знов наш Фестиваль Осінніх барв чарує нас. Нестримність фантазії, нове, незвичайне бачення барв осені - все це ми, з нашою безмежною фантазією та нестримною уявою про світ і його яскраве розмаїття. http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.99912.jpg

2012 рік - День Школи 2012 - Музикою, співами, танцями ми знову відзначили наш традиційний День Школи. На великій сцені Будинку Художників кожен клас представив свою інтерпретацію шкільного життя. Життя, що енергійно спрямоване у майбутнє - творче, веселе, енергійне і нестримне...  http://www.sch-155.com.ua/data/270x203/0.992.jpg

2012 рік - Проект з Канадою.  Учні старших класів СШ № 155 та Старшої школи Сіслер, Вінніпег, Канада провели спільну відеоконференцію з питань гендерної рівності та збереження оточуючого середовища. Були представлені перші результати спільних досліджень з відповідних питань у формі презентацій. Учні та вчителі провели попереднє планування щодо проведення загальної он-лайн конференції на весні.  

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.981.jpg

2012 рік - Традиційні новорічні концерти. Учнівське самоврядування організувало прекрасний новорічний концерт - поздоровлення учням і вчителям школи. Елегантність та висока якість пісень і танців, розумні скетчі, гумор і вишуканість стали блискучим завершенням чверті та поздоровленням з Новим Роком та Різдвом.
http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.969.jpg

2013 рік - І знову у нас свято. Сім'я - цінності і значущість свого коріння - наша філософія. Учні початкової, середньої та старшої школи ділились Великими історіями Кохання, Реліквіями, корінням, що сягає 9-го, 10-го віків... Гордість і слава національних героїв, щоденні радощі - все це об'єднує нас у одну шкільну сім'ю. Тата і мами так багато цікавого розповідають нам на уроках, Сімейні вечірні зустрічі у колі друзів та їх сімей навчили нас бути однією сім'єю. http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.9756.jpg

2013 рік - Ми раді поздоровити учнів - переможців академічних змагань районного рівня у Предметних Олімпіадах 2012 - 2013 навчального року. 88 учень - переможець з англійської мови, образотворчого мистецтва, фізики, історії, екології, права, української літератури, німецької мови, педагогіки і психології, світової літератури, математики, географії, біології, української мови, усного рахунку для початкової школи.

2013 рік, січень.  Проводиться низка відеоконференцій з учнями школи Сіслер, Канада. Продовжується робота над проектами з гендерних питань та охорони навколишнього середовища. Учасники проектів обговорюють хід роботи та узгоджують подальші спільні дії щодо підготовки фінальної конференції.

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.9763.jpg

2013 рік - У лютому знову, як і минулого року, розпочато проект спільного вивчення біології та хімії учнями СШ 155 та Мальтійського коледжу Св. Іллі. Проект передбачає три основні стадії

1. Лютий - Он-лайн уроки - знайомства і формування спільних робочих груп учнів

2. Березень - он-лайн спільні уроки з біології та хімії англійською мовою.

3. Квітень - он-лайн учнівські конференції за результатами спільних учнівських досліджень.

2013 рік - Ювілейний, Двадцятий! щорічний марафон нашого традиційного свята IntelFest - знову продемонстрував величезний інтелектуальний потенціал наших учнів - більше 300 робіт було представлено на конкурс - презентацію проектів. Фіика, математика, хімія, біологія, мовознавство, астрономія - далеко невичерпний список наук, представлених у проектах Інтелфесту. Потужність інноваційних ідей наших учнів - прорив у майбутнє. На науковій учнівській конференція (підсумок тижня) було представлена рекордна кількість високоякісних теоретичних та практичних досліджень - аж 36 робіт. Поздоровляємо учнів, вчителів та батьків з великими досягненнями!   http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.966.jpg

2013 рік - Клуб Інтерект (Ротарі) СШ 155 продовжує роботу. Клуб Інткрект СШ 155, шкільна секція Ротарі Інтернешнл, провели чергові звітні щорічні збори. У центрі уваги зборів був звіт за рік. Члени клубу Інтерект прозвітували про допомогу тим, хто її потебує у будинку для старих людей, інтернатах, хворим дітям тощо. Були детально розглянуті міжнародні проекти, започатковані Ротарі. На зборах був присутній і виступив член правління Київського Клубу Ротарі Малтинешнл пан Роман Швед. http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.846.jpg

2013 рік - Почесний Консул Мальти пан Павло Гречківський відвідав СШ 155. Підчас візиту Почесний Консул ознайомився з проектами СШ 155 і відвідав спільний он-лайн урок з біології англійською мовою, що проводився учнями та вчителями коледжу Св. Іллі, Мальта та СШ 155. Пан Почесний Консул дав високу оцінку роботі Мальтійських та Українських учнів та вчителів. Спільний проект продовжується. Он-лайн конференції заплановані на квітень-травень.  http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.947.jpg

2013 рік - 14 - 15 березня відбулась Усеукраїнська конференція Британської Ради з нагоди завершення проекту "Навчаймося Разом". У центрі уваги конференції була інформація СШ № 155 про досягнення у спільному вивченні предметів англійською мовою через кордони з Мальтою. У роботі конференції взяли участь наші партнери із коледжу Св. Іллі, Мальта. Вони приєднались до нас через Скайп. В той же час учні проводили інтерактивні заняття і давали свої враження від проекту. http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.841.JPG

2013 рік - Європейський Союз про наш проект. СШ 155 та наші партнери, коледж Св. Іллі, Мальта пишаємось тим, що наша спільна робота з навчання он-лайн через кордони має надзвичайно позитивний відгук у освітянській європейській спільноті. Реакція міжнародної конференції у Лісабоні, "Переосмислення Європейських шкіл на майбутнє" на презентацію нашого проекту яскраво про це свідчить. Ось уривок з листа Джозефа Пака, Мальта: "Пані Джозефіна Вассало, заступник директора у Департаменті освіти мальтійського Уряду отримала надзвичайно позитивний відгук від Марії Захарової, менеджера проекту Британської Ради в Україні під час конференції Переосмислення Європейських шкіл на майбутнє, що проходила 18 та 19 березня. Пані Захарова представила наш проект учасникам конференції. Складається враження, що вона дуже вразила багатьох учасників. Заступник директора попросила мене надати звіт про ініціативу а також бажання, щоб я (ми) продовжували хорошу роботу." 

2013 рік - преса про нас. Газета "СЕГОДНЯ"опублікувала свій щорічний список 50-ти кращих шкіл Києва. За цим рейтингом наша школа посіла 9-те місце із загальної кількісті шкіл у Києві - 418.Газета "СЕГОДНЯ" / 26-03-2013 Рейтинг вираховувася за результатами Зовнішнього незалежного оцінювання випускних класів за 2011-2012 навчальний рік.За цим же рейтингом СШ № 155 є № 1 у нашому Шевченківському районі. Ми раді поздоровити наших (уже випускників) з високим академічним результатом з математики, української мови та літератури, історії і англійської мови.

2013 рік - 25 Квітня Віце-прем'єр-міністр України Костянтин Іванович Грищенко провів у СШ 155 відкритий он-лайн урок для шкіл України за темою "Вища освіта - свідомий вибір". Модератором та базою проведення уроку була наша школа. Будучи випускником нашої школи, Костянтин Іванович також ознайомився з останніми напрямками роботи школи, оглянув школу та провів цікаву розмову із старшокласниками. Відеозапис уроку можна переглянути на сайті: http://www.dekom.com.ua/openlesson2013 Більше можна дізнатись на державних сайтах: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=246299171&cat_id=244845045

http://www.mon.gov.ua/ua/actually/7907-kostyantin-grischenko-proviv-interaktivniy-vidkritiy-urok-z-uchnyami-9-ukrayinskih-shkil-na-temu-vischa-osvita---svidomiy-vibir

http://www.sch-155.com.ua/data/600x450/0.830.jpg

2013 рік - Учні 10-го класу провели сьогодні спільний он-лайн урок по видатній трагедїї Шекспіра "Ромео і Джульєтта" з учнями гімназії імені Фрідріха Еберта, Бонн.
Німецькі партнери запропонували новий інтерактивний метод - інтерв'ю героїв п'єси. Розподіл героїв був порівну між українськими та німецькими учнями. Модератори з обох шкіл ставили запитання. На головне питання спільного он-лайн уроку "Чи можна було уникнути трагедії двох закоханих?" відповідь не була знайдена

 

 
© 2007 - Спеціалізована школа № 155 - місто Київ, Шевченківський район, вул. Артема 5 - Тел.: 272 08 26