П'ятниця, 25 травня, 2018
Головне меню
 

ПРО ШКОЛУ > ІСТОРІЯ

Сторінки історії спеціалізованої школи № 155 м. Києва.

Рішенням виконавчого комітету Київської міської Ради робітничих депутатів у Молотовському районі міста Києва 1 вересня 1936 року було відкрито середню школу № 155. Мовою навчання у довоєнний час була російська, іноземна мова — французька. Протягом першого навчального року школа була розташована на вулиці Ворошилова 25 (нині вул. Ярославів Вал). Зараз у цьому приміщенні знаходиться "Школа мистецтв".

У жовтні 1937 року школа почала працювати у новозбудованому приміщенні, в якому знаходиться і тепер.

Старожили стверджують, що школа № 155 була збудована на місці старої церкви.

Першим директором школи була Ревекка Давидівна Котляр.

Під час німецької окупації, кілька місяців 1941/42 навчального року у школі було дозволено навчатися учням 1-4-х класів. Цікаво, що підручники з німецької мови в учнів забрали. З настанням зимових холодів навчання припинили, а невдовзі у приміщенні школи розташувався штаб німецької каральної частини. Окупанти знищили шкільну бібліотеку, багато шкільних меблів було спалено як опалювальний матеріал.

Майже всі юнаки довоєнного випуску школи пішли воювати на фронт. Багато дівчат служили медсестрами і санітарками у Червоній Армії. Деякі учні школи загинули у Бабиному Яру.

В ніч з 6 на 7 листопада 1943 року Київ було звільнено від німецько-фашистських загарбників, а вже 9 листопада 1943 року школа відновила свою роботу.

Учні разом з учителями наводили лад у шкільних приміщеннях, возили із Подолу на санчатах вугілля для опалення школи, чергували біля поранених бійців у госпіталі щелепно-лицьової хірургії, який знаходився у корпусах Покровського монастиря.

Учні 6-10-х класів того часу згадують, що вони працювали під час навчального року по 10 днів на місяць на розборі руїн центральної частини міста, а на Трухановому острові викорчовували згорілі дерева. Влітку потрібно було відпрацювати 20 днів. Нарком освіти України і відомий поет Павло Тичина, який звернувся до київських школярів із закликом "Люба сестронько, любий братику, попрацюємо на Хрещатику" 1 вересня 1945 року відвідав учнів школи.

Першим повоєнним директором школи був призначений Туренко Лазар Оксентійович, а з 28 листопада 1943 року по 1946 рік директором школи була вчителька української мови та літератури Ганна Данилівна Грищенко.

З 1943 року по 1958 рік школа була жіночою.

 
 

З того часу викладання у школі ведеться українською мовою. Випускними класами були 10-й та 11-й. Випускниці 11-го класу отримували посвідчення вчителів початкових класів.

Школа працювала в дві зміни, оскільки в ній здобувало освіту багато "переростків" — учнів, які не навчались під час війни. Таких учнів стало ще більше, коли у школу превели хлопців зі школи №55. Переростки навчались у школі аж до 1960 року. З 1946 по 1947 р. директором школи була Кравченко Олександра Михайлівна.

З 1947 по 1959 рік директором школи була призначена вчитель хімії Юлія Павлівна Лошаківна.

У 1952 році під керівництом поета Валентина Бичка було знято 11-хвилинний кінофільм про школу "В одній школі".

У 50-х роках у нашій школі, як і в усіх школах, було запроваджено виробниче навчання. Учні 9-10-х класів оволодівали спеціальностями радіооператора та електрослюсаря.

З середини 50-х років і до середини 80-х років у школі починається епоха літніх трудових таборів: учні 7-9-х класів працювали у приміських радгоспах і колгоспах.

Протягом 60-х років старшокласники поєднували навчання з опануванням професій телефоніста і оператора телеграфу.

З 1958 року школа здобула статус спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови. У тому ж році пічне опалення школи було замінено на парове.

З 1959 року по 1970 рік директором школи була вчитель російської мови та літератури Галина Кирилівна Габрис.

 

 

У 70-ті роки школу з поміж інших вирізняли дві риси. Перша — школа мала високий престиж за рівнем навчально-виховного процесу, адже окремі навчальні предмети у старших класах викладалися англійською мовою. Друга — за кількістю учнів у 70-ті роки школа була однією з найменших (лише 300 учнів). У 80-ті роки другий поверх займала музична школа № 8. В умовах, коли майже в усіх вищих навчальних закладах навчання велось російською мовою, у школі продовжували навчати українською мовою. Школу навіть збирались закрити...

З 1970 по 1974 рік директором школи була вчитель математики Наталія Іванівна Лазоренко. З 1974 по 1986 рік — вчитель англійської мови Валентина Анатоліївна Божок.

У рік 50-ти річчя школи, в зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС, учні 1-7-х класів школи були на травень-червень вивезені до піонерських таборів у м.Скадовськ Херсонської області.

З 1986 року директором школи працює вчитель англійської та німецької мов Георгій Леонідович Костильов. З 1987 року школа розпочала інтенсивну роботу із впровадження  міжнародних програм, розвитку шкільного самоврядування, світові стандарти адаптуються до системи роботи школи.

 
 

90-ті роки стали етапом систематизації та інформатизації моніторингу якості навчального процесу. Запровадження інформаційних технологій у систему моніторингу якості знань учнів стало визначною рисою десятиліття. 

У 1993 році у школі було вперше проведено тестування знань учнів з англійської мови з використанням аудіотехніки. Через чотири роки старшокласники почали здавати тести з англійської мови з використанням відеоапаратури.

У лютому 1995 року у СШ № 155 відбувається перша внутрішньо-шкільна учнівська науково-дослідницька конференція.

У 1995 році у нашій школі вперше на терені СНД було запроваджено комп’ютеризовану систему обліку успішності учнів. Запрацювала система АРМ – Школа. Стало можливим накопичувати, обробляти і аналізувати різноманітну інформацію щодо академічної успішності учнів. Був покладений початок аналізу тенденцій успішності.

У тому ж таки році вперше була започаткована система генерації тестових завдань і машинної обробки результатів контролю. Таким чином школа закладає основи прозорості і цілісності академічних вимог. Ідея і досвід тестування у СШ № 155 були покладені пізніше в основу концепції незалежного тестування на національному рівні, викладеної директором СШ 155 для впровадження проекту Фондом Відродження.

Наприкінці 80-х - на початку 90-х років, на хвилі ідей "перестройки" СШ № 155 робить перший прорив у міжнародний простір. Сотні учнів нашої школи встановили дружні стосунки з американськими дітьми завдяки проекту "Birthday Pen-Pals" - "Друзі по переписці на день народження". Багато хто з наших учнів пам’ятають смачне морозиво, яке вони готували разом із американськими юними лідерами у програмі "Jeraffe Project" - "Проект Жирефи" - ті, хто завжди тримає голову вище за інших. На запрошення учнів СШ № 155 до Києва приїздить група поліцейських із Каліфорнії. Відбувається унікальне нічне патрулювання м. Києва поліцейських Каліфорнії, міліціонерів м. Києва та учнів СШ № 155. Завдяки проекту "Soviets Meet Middle America" вчителі нашої школи відкривають очі середнім американцям на те, як ми живемо і працюємо. Учасники історичної подорожі на лижах до Північного Полюса проносять на Північний Полюс і передають дітям Канади полотно-малюнок, вітання учнів нашої школи дітям Канади. Багато інших цікавих подій позначили перші роки прориву СШ № 155 м. Києва у міжнародний освітній простір.

У 1989 році успішно був здійснений безпрецедентний проект обміну учнями та вчителями із школою Грінфілдз, Тусон, США. Особливість проекту – індивідуальна ініціатива українського та американського директорів, не передбачена державними програмами та без узгодження з Москвою. Це був перший "недержавний" обмін учнями. Проект СШ 155 став першою моделлю так званих "без валютних" партнерських зв’язків для усіх шкіл України. Учні СШ № 155 набувають навичок міжнародної дипломатії.

 

1989 рік - Перший офіційний прийом учнів України (і на пострадянському просторі) в Організації Об’єднаних Націй; у Конгресі США. 1991 рік - Перша в історії України (і на пострадянському просторі) двостороння міжнародна учнівська конференція з проблем екології. Організатори - школа Грінфілдз, США та СШ № 155, Україна із залученням представників Інституту World Watch, США та депутатів Верховної Ради України. 90-ті роки - СШ № 155 ділиться своїм досвідом міжнародної діяльності зі школами України і стає організатором найбільшого за кількістю учасників обміну вчителів та України зі школами графства Балтімор, США. У 1999 р. Учнівський уряд СШ № 155 та Рада студентів Меріуезер Холл університету ім. Дж. Вашінгтона (Вашингтон, США) проводять проект "Допомога дітям, які страждають від серцевих захворювань".

 

Програми обміну учнями охоплюють такі країни, як США, Франція, Нідерланди.

 

Кінець XX, початок XXI ст. характеризуються активними пошуками кращих міжнародних зразків освітньої діяльності. США, Швейцарія, Польща, Австрія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Хорватія, Нідерланди - це не повний перелік країн, де вчителі та адміністрація школи вивчають тенденції у сфері освіти. Важливою складовою цього прошуку стала участь вчителів школи у вивченні і застосуванні досвіду Організації Міжнародного Бакалоріату.

Активна діяльність школи привертає зацікавленість провідних міжнародних діячів. 1991 рік - гість школи Роберт Персіко, Директор офісу обміну громадянами Державного Департаменту США, 1995 рік – гість школи Регіональний директор Європейського відділу Організації Міжнародного Бакалоріату Моніка Флодман, 2000 рік – гість школи Генеральний Секретар НАТО лорд Джордж Робертсон.

 

2002 рік - Безпрецедентний візит делегації учнів СШ № 155 до штаб-квартири НАТО у Брюсселі на особисте запрошення Генеральноо секретаря НАТО лорда Джорджа Робертсона.

 

 

2000 рік Школа розпочинає навчання учнів з шестирічного віку у приміщенні на вул. Кудрявській.

2000 рік Учні школи вперше отримують табелі на основі електронної бази даних.

У жовтні 2001 року у школі відкривається медіа центр, покликаний забезпечити учнів різноманітними "каналами" роботи з інформацією.

Зміцнення співпраці між вчителями та батьками стало одним із основних напрямків роботи школи. Виникає і розвивається нова форма співпраці – формуються спеціальні групи батьків, які формують базу даних оцінок учнів. Таким чином батьки пліч-о-пліч працюють з вчителями у процесі обробки результатів академічної успішності учнів. Роль батьківського комітету школи стає вирішальною у житті школи.  

Для того, щоб зміцнити сімейні цінності, СШ 155 закладає підвалини для нових традицій. Дні сім’ї стають традиційними днями гордості дітей за своїх батьків – історія см’ї, сімейні реліквії, історії великого кохання у сім’ї. З цього часу батьки запрошуються на уроки, щоб поділитись з учнями своїм життєвим досвідом.

Перша декада XXI століття знаменується пошуками учніми СШ 155 своєї ідентичності. З 2004 року кожного Листопада День Школи стає традиційною точкою відліку для того, щоб кожен клас і багато учнів оцінили досягнуті успіхи та спланували свій подальший прогрес. Все це відбувається у артистичній формі на великій сцені Будинку Художника. Нові цікавинки: День Шаленої зачіски, День Іграшки додаються до традиційного Фестивалю квітів, Щорічної науково-пошукової конференції, Містер Школа тощо.

У 2005 році, за ініціативою Міністерства освіти України, СШ № 155 розпочинає роботу над проектом Європейського Союзу EdGATE. Мета – створення об’єднаного європейського освітнього простору.

 

Визначна подія 2007 року – запуск шкільного вебсайту. У 2008 році кожен учень має доступ до своєї електронної поштової скриньки. Комп’ютери встановлюються у кожному класі початкової школи. Відтепер кожен учень початкової школи повинен повідомляти домашні завдання своїм друзям, що відсутні у школі, за електронною адресою.  

У 2007 – 2008 роках СШ 155 випробовує новий спосіб вивчення предметів, хімії зокрема, англійською мовою через кордони, за допомогою інформаційних технологій. Вивчення предмета проводиться спільно і паралельно із партнерами з гімназії Фрідріха Еберта, Бонн, Німеччина. Учні та вчителі паралельно виконували завдання, використовуючи електронну переписку, конференції, відео зв’язок. Ми можемо сказати, що СШ № 155 створила та апробувала модель майбутнього навчання через кордони разом із своїми партнерами з Бонну, Німеччина. Звичайно, учні – учасники проекту відвідали ФЕГ у Бонні, де провели спільні підсумкові експерименти з хімії та презентували результати спільної української та німецької роботи.    

2008 рік – Учні СШ 155 вперше в історії середньої освіти України (і не тільки…) складали тести у режимі он-лайн на регулярній основі. Успіх проекту був забезпечений завдяки тісній співпраці вчителів школи та батьків, пана Юрія Гріднєва, зокрема.

2008 рік – Успішно виконаний міжнародний проект зі студентами Польщі. Наші учні навчали секретам української кухні та ділились культурним надбанням України зі студентами Школи готельної справи у Польщі. В рамках програми обміну знаннями, польські студенти демонстрували сучасні технології харчової промисловості нашим учням також.

 

2008 рік – Учні 2, 3 та 4 класів, включені у систему поштового зв'язку через сайт школи. Завдання - розширити комунікаційні можливості та розвинути навички спілкування дітей за допомогою цифрових технологій. Кожна дитина має відтепер свою поштову скриньку. Учні та батьки користуються поштовою скринькою. Кожна дитина по черзі робить розсилку домашніх завдань на наступний день.

2008 рік – Продовжується он-лайн проект із Першою Білінгвальною школою м. Відень (Австрія) із спільного вивчення предметів.

2008 рік – Задокументований перший етап проведення спільного з Бонном експерименту з хімії  – окисно-відновні реакції. Особливість експерименту в тому, що учні використовували роздатковий матеріал, розроблений вчителями із Бонну. Хімія вивчається англійською мовою.

2008 рік – Школа продемонструвала модель он-лайн зв'язку для місцевого самоврядування м. Києва. Обладнаний комп'ютерний комплекс у медіацентрі став ключовою ланкою у підготовці до п р оведення відеоконференцій із зарубіжними партнерами. Під час зустрічі з керівництвом міста були продемонстровані результати спвіпраці із учнями Бонну та Відня. Був проведений тестовий віддалений зв'язок із адміністративними офісами, м. Києва - модель он-лайн зв'язку для місцевого самоврядування м. Києва.

 

2008 рік – Програма обміну з коледжем Св. Боніфація - Утрехт, Голландія. Цей візит є продовженням 12-ти літнього обміну учнями та вчителями між СШ 155 та коледжем Св. Боніфація - Утрехт, Голландія. Учні виконали академічні завдання, були на прийомі у міського уряду, жили у сім'ях своїх друзів, ділились надбаннями своєї культури.

 

2009 рік – За ініціативою клубу Інтерект школи Веньє, Канада, та клубу Інтерект СШ 155 був розпочатий спільний проект допомоги дітям, що її потребують. Учні Школи Веньє провели акцію фандрайзінгу у місцевому клубі Ротарі. Інтерект клуб СШ 155 провів аналогічну акцію у Клубі Ротарі м. Києва. Особливість акції полягала у тому, що предметом аукціону була квітка такого ж виду, що була використана для аукціону у Канаді. Квітку у Києві надала як пожертву наставник клубу Інтерект СШ 155 Голід Н.Г. Члени клубу Ротарі Малтинешнл у Києві жваво відгукнулись на ініціативу учнівських клубів Інтерект у Канаді, зі школи Веньє та в Україні, СШ 155.

 

2009 рік – Перший в Україні клуб Ротарі Інтерект розпочав роботу у СШ 155.

/04.12.2009/ Перші організаційно-виборчі збори учнівського клубу Інтерект проведено у школі. Представники Київського Ротарі Мультинаціонального клубу Мирон Спольський та Лена Чащина спостерігали за проведенням зборів. Бойко Марина була обрана першим президентом Київського клубу Інтеракт. СШ 155.

 

Травень 2009 року - друга спільна Німецько-Українська учнівська конференція. Конференція позначила успішне завершення другої частина унікального проекту СШ 155, Київ, Україна - гімназія Фрідріха Еберта, Бонн, Німеччина - спільне вивчення українськими та німецькими учнями курсу хімії за допомогою засобів електронного зв'язку. Учні та вчителі двох країн на практиці довели можливість створення єдиного Європейського освітнього простору. Результати спільної роботи українських та німецьких учнів і вчителів були високо оцінені гостями конференції - послом Німеччини в Україні, д-р. Гансом Юргеном Гаймзьйотом, послом Фінляндії в Україні паном Крістером Міккелсоном, міністерством Відня, Австрія представником Кабінету Міністрів України паном Василем Костицьким та Головою Шевченківської райдержадміністрації у м. Києві.

 

2009 рік – Сенсація! Матч з футболу. Команда вчителів проти учнів. Перемога 6 : 5

/15.09.2009/ Відкриття шкільного чемпіонату з футболу розпочалось із сенсаційної перемоги команди вчителів над командою учнів. Вчителі виграли 6 : 5. Сміливі вчительки, що грали за команду вчителів, показали високу майстерність та елегантність гри. Виключно чоловіча команда учнів продемонструвала високі швидкості, та неабияку майстерність. Як справжні джентельмени, вони грали дуже ввічливо і уважно, що не завадило їм виграти перший тайм. Однак, після низки замін у команді вчителів, гра у другому таймі стала біль жорсткою та атлетичною. Матч показав, що обидві команди у прекрасній формі.

 

2009 рік – Шкільне самоврядування проводить низку Етнотижнів. Якщо Ви не ніколи бачили різнобарвних індійських сарі та не куштували індійських страв. Учні 10-А класу за ініціативою шкільного самоврядування провели день Індії. Розмаїття інформації про цю країну мав великий успіх по всій школі. Запальна та прекрасна Грузія була представлена учнями 9 Б класу цього четверга на етнотижні, ініційованому шкільним самоврядуванням. Розкіш грузинських костюмів, гострота національних страв та зпальний грузинський характер - усім цим насолоджувалась школа. Етнотиждень продовжується - сміливі ковбої - хлопці та дівчата старших класів демонстрували традиції та культуру Америки. Якимось чином, фастфуд, хоч і не у вигляді справжньої їжі, привернув до себе особливу увагу. Ліричні мелодії блюзу у виконанні учнів чарували слухачів...

2009 рік – Гості школи:

Учні із великим задоволенням і користю спілкувались з послом Норвегії в Україні, паном Олеєм Берстадом, який відвідав нашу школу 10 березня. Із надзвичайно цікавої розмови учні довідались багато нового про країну Норвегію та про професію дипломата. Спілкування з послом Норвегії було надзвичайно корисним для юних українців.

Мішель Кван, американська фігуристка, п'ятиразова чемпіонка світу та дворазова володарка олімпійських медалей відвідала школу 2 березня. У жвавій бесіді зі старшокласниками Мішель поділилась своїми думками щодо спорту, культури та принципів народної дипломатії. Візит відбувся за сприяння посольства Сполучених Штатів Америки в рамках місії народної дипломатії Мішель Кван до України.

Більше можна дізнатись на офіційному сайті Державного Департаменту США:

http://exchanges.state.gov/multimedia/mk_ukraine.html#img6

та на сайтах:

http://heatherw.com/mk/
http://en.wikipedia.org/wiki/Michelle_Kwan

 

2009 рік – Наталія Яремчук отримує Золоту Медаль на міжнародному конкурсі у Китаї за найкраще дослідження.

/30.03.2009/ Наталія Яремчук, учениця 10 А класу взяла участь у міжнародному змаганні кращих дослідницьких робіт учнів, що відбувся у Китаї. Наталія презентувала своє дослідження у сфері біології. Після кількох днів напруженої конкуренції, робота Наталії була визнана найкращою і їй була вручена Золота Медаль переможниці конкурсу. Це – визначний міжнародний успіх Наталії Яремчук.

 

2009 рік – Перша он-лайн відеоконференція з гімназією ФЕГ, Бонн.

/16.01.2009/ Вперше в історії школи, (і не тільки школи...) відбулась відеоконференція у режимі он-лайн між школярами та вчителями СШ 155 та гімназією ФЕГ, Бонн. Учні привітали одне одного і розповіли про хід вивчення хімії. Учителька хімії фрау Андреа Блок обмніялась ідеями щодо продовження вивчення хімії англійською мовою із Світланою Товпеко. Заступник директора фрау Андреа Фрінгз привітала учнів з їх успіхом.

 

2009 рік – Продовжуємо наші традиції Дня Школи, Дня сім'ї, IntelFest, LanguageFest.

 
 

2010 рік – Розпочато новий міжнародний проект під егідою Британської Ради "Навчаймося разом".

/19.12.2010/ З Новим Роком Мальто і Велика Британіє! Старшокласники СШ 155 поздоровили учнів шкіл на Мальті та Уельсі, Великобританя з Новим Роком. Звичайні та творчо оформлені листівки були надіслані до країн – учасників проекту "Навчаймося разом".

 

2010 рік – Інтерект СШ 155 - Ротарі Екологічна акція – Be Organic Інтерект СШ 155.

/17.12.2010/ Учнівський клуб Київ СШ 155 Інтерект провів широкомасштабну триденну екологічну акцію – Be Organic. В ході акції збирались альтернативні думки щодо екологічних питань, були пошиті та роздані мішечки з екологічно чистого матеріалу. З учнями старших класів була проведена конференція з проблем екології, а учні початкових класів переглянули веселі мультфільми з екології.

 

2010 рік Учні СШ 155 знову відвідують Гімназію ФЕГ, Бонн, Німеччина.

/15.12.2010/ Проект спільного вивчення предметів з гімназією Фрідріха Еберта у Бонні, Німеччина, продовжується візитом-відповіддю учнів СШ № 155 до Бонну у грудні місяці. Проект включає спільне навчання на уроках, підготовку та презентацію проектів з хронології розвитку тенденцій у моді, спорті та побуту двох країн. Результати були представлені на спільних науково-пошукових учнівських конференціях у Бонні та Києві.

 
 

2010 рік – Гість школи - Американський професор навчає учнів СШ 155.

/06.10.2010/ Американський професор Роберт Девні відвідав СШ 155 і прочитав цикл лекцій з системи освіти США.

 

2010 рік – Привіт Шотландіє! Навчальний тур.

/10.04.2010/ Привіт Шотландіє! Ще одна група наших учнів відвідала Шотландію. Незважаючи на не найкращу погоду, юні мандрівники повернулись з великими враженнями. Мальовничі пейзажі, цікава культура та вдосконалення мови у природному мовному середовищі сповнили юних мандрівників найкращими враженнями.

 

2010 рік – Двоє переможців конкурсу - Навчання у Великобританії.

/03.03.2010/ Ми поздоровляємо двох переможців конкурсу "Навчання у Великобританії": Перше місце Яремчук Наталія – Рік навчання у Коледжі Белбері, рівень А. Третьє місце Задкова Катерина – Тиждень навчання у мовному літньому таборі у Великобртанії.

Більше на сайті: http://www.dec-edu.com/news-220.html

2010 рік – Ротарі-Інтерект СШ 155 проводить тренінг.

/02.02.2010/ Клуб Київ Інтерект СШ № 155 проводить заняття-тренінги з менеджменту проектів. Ідея членів клубу в тому, щоб надавати якісну допомогу суспільству, необхідно оволодіти відповідними знаннями.

/22.05.2010/ Інтерект СШ 155 - доброчинна акція. Члени клубу інтерект, Ротарі провели доброчинну акцію допомоги дітям, які страждають на хворобу целліакія. Організація розваг, малювання тощо допомагають цим дітям відчути турботу і повагу.

 

2010 рік – Наші традиції - шкільні свята та конференції...

 
 

 
© 2007 - Спеціалізована школа № 155 - місто Київ, Шевченківський район, вул. Артема 5 - Тел.: 272 08 26